Zasłony butelkowa zieleń – przekonaj się, czy pasują do wnętrza Twojego domu

Są takie dekoracje, które pasują tylko do ściśle określonych aranżacji. Jedną z nich są zasłony butelkowa zieleń. Do jakich stylów aranżacji, kolorów oraz materiałów pasują te zasłony? Przeczytaj ten krótki artykuł, aby przekonać się, czy będzie to dobry wybór.

1. Zasłony butelkowa zieleń w aranżacjach klasycznych

Butelkowa zieleń to głęboki, ciemny odcień zieleni, który sprawia, że otoczenie staje się eleganckie i wyraziste. Kolor ten idealnie łączy się z bielą, akcentami złota oraz ciepłym, ciemnym brązem. Z tych względów zasłony butelkowa zieleń nadają się do zdobienia aranżacji klasycznych. Aby nieco złagodzić powagę tej wyjątkowej dekoracji, można pokusić się o model ozdobiony złotym wzorem, lub taki z białymi wstawkami dołem i górą zasłony. Kotarę może także zdobić szeroka, kwietna bordiura w kolorze beżowym lub ze złotymi akcentami. Zasłona musi pasować do całości aranżacji, dlatego akcenty butelkowej zieleni powinno się rozmieścić pod różnymi postaciami na sofie czy fotelu, lub ustawić we wnętrzu okazałą, egzotyczną roślinę o dużych liściach.

2. Aranżacja art deco

Butelkowa zieleń wybitnie kojarzy się z luksusem, dlatego z powodzeniem można stosować ją w aranżacjach w stylu art deco. Na zielonym tle mogą pojawić się wzory w stylu art deco – geometryczne, fantazyjne siatki tworzące spójną całość. Zasłona butelkowa zieleń pasuje do tapicerowanych, miękkich mebli w stylu wiktoriańskim oraz półek z ciemnobrązowego drewna. W art deco liczy się symetria i harmonia, dlatego gdy już zdecydujesz się na zasłony tego typu, pamiętaj, żeby umieścić akcenty butelkowej zieleni w innych punktach aranżacji. Nieodłącznym towarzyszem zieleni jest złoto – na tle zasłon pięknie będą prezentowały się pozłacane lampy stojące. Efektownie będzie wyglądał także szklany stolik o złoconej, wąskiej ramie, który stanie w otoczeniu sofy w kolorze butelkowej zieleni.

3. Naturalne aranżacje

Butelkowa zieleń ma również swoją naturalną stronę estetyczną, dlatego znajdzie się ją w aranżacjach w stylu boho czy kolonialnym. Butelkowa zieleń jest jedną z barw wchodzących w kanon barw ziemi, choć jest nieco bardziej wyrazista niż na przykład popularne beże i szarości. Na zielonym tle tkaniny mogą pojawić się motywy roślinne, a nawet takie bezpośrednio związane z dziką dżunglą, gdzie mieszkają egzotyczne, kolorowe ptaki. Zasłony butelkowa zieleń pasują do mebli z jasnego drewna, plakatów botanicznych oraz żywych roślin.